25 Haziran 2019 Salı

Toki istanbul Tuzla kura sonuçları

Toki istanbul Tuzla kura sonuçları

Toki istanbul Tuzla kura sonuçları , Toki tuzla satılık daire çekilişe katılan binlerce aday için merak konusu. İstanbul genelinde 50 bin konut projesi ile geçtiğimiz aylarda başvurular alınmıştı. Yoğun talep gören ilçeler öncelikli hak sahipleri dışında çekiliş yöntemiyle ev sahibi yapacak. Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan duyurularda, başvuru sahipleri arasındaki çekiliş için haziran ve temmuz ayları işaret edilmişti.
25 Haziran 2019 itibariyle TOKİ İstanbul kura tarihleri de belirlendi. Bunun üzerine hangi ilçede hangi tarihte çekiliş yapılacağı üzerinde sorular soruluyor. Bölge bölge çekiliş tarihlerini yazının devamında bulabilirsiniz.

Tuzla TOKİ projesi nedir?

Tuzla, kentsel dönüşümde ve toplu konut projelerinde en çok adından bahsedilen ilçelerden biri. Bunda bölgenin topoğrafik ve sosyolojik potansiyelinin katkısı da oldukça büyük.
İstanbul’un güneyinde, denize uzun bir kıyısı bulunan 123 metrekarelik dokusu, bölgede TOKİ istanbul Tuzla orhanlı konut projeleri için de imkân tanıyor. 2019 yılı itibariyle TOKİ projesi kapsamında Tuzla genelinde 500 adet konut satışa sunuldu. Dar ve orta gelirli aileler için ev sahibi olma fırsatı tanıyan bu projede, çekiliş sonucu konut sahipleri belirlenecek.

TOKİ Tuzla kaç kişi başvurdu?

Çekiliş tarihinin açıklanmasıyla birlikte bölgeye başvuranların sayısı da merak konusu. Başvuru adedi artış gösterdikçe, konut sahibi olma şansı da haliyle azalıyor. Fakat burada yüz güldüren durum, çekilişte adı çıkmayan bireylerin ön ödeme tutarlarını geri alabilecek olmaları ve bir sonraki projede de başvuru haklarının bulunması.
2019 Nisan ayında yapılan başvurular, en yoğun talep gören şehrin İstanbul olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte 103 bin 927 başvuru sayısıyla Tuzla ilçesi de listenin başlarında yer alıyor. Bölgenin gelişen kültürel aktivite ve refah seviyesiyle birlikte TOKİ tuzla satılık daire arayışları son yıllarda hızlı bir ivme kazandı. Bunun yanı-sıra özel sektör yatırımları açısından da oldukça rağbet gören bir merkez olduğunu söylemek mümkün.

Toki istanbul Tuzla Kura Sonuçları Ne Zaman?

TOKİ İstanbul Tuzla kura sonuçları ne zaman? Bireylere uygun ödeme fırsatı ve düşük taksitlendirme ile konut satışı gerçekleştiren TOKİ, çekiliş tarihlerini açıkladı. İstanbul Tuzla bölgesinde ev sahibi olmak için başvuru yapan adaylar, kura sonuçlarının ne zaman ve nerede duyurulacağını merak ediyor.
TOKİ Tuzla çekiliş tarihi 1 Temmuz 2019 olarak belirlendi. Yine Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından duyurulacak olan çekiliş sonuçlarına https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden de erişilebilecek.
Toki istanbul tuzla kura çekilişleri ne zamak yapılacak?
İstanbul’da 2019 TOKİ tuzla satılık daire projesi kapsamında 50 bin konut toplam 5 ayrı lokasyona dağıtıldı. Bu bölgelere başvurular nisan ayı itibariyle tamamlandı. Başvuru sahipleri arasında yapılacak çekilişler ise arka arkaya ve ilçeye göre gerçekleştirilecek. İşte sırasıyla TOKİ çekiliş tarihleri:
• Başakşehir Kayabaşı TOKİ çekilişi 26/27 Haziran 2019 günü gerçekleştirilecek.
• Silivri Alipaşa bölgesindeki TOKİ çekilişleri 28 Haziran 2019’da yapılacak.
• Tuzla TOKİ 500 konut için çekiliş tarihi 1 Temmuz 2019.
• Başakşehir Ayazma ve Hoşderet bölgelerinde ise 2 Temmuz 2019’da çekilişleri sonuçlanacak.
Toki istanbul Tuzla kura sonuçları ' na nasıl ulaşabilirim
Tuzla TOKİ kiralık daire seçenekleriyle de yine dar gelirli birey ve ailelere bir kolaylık sağlıyor. Çeşitli emlak firmaları aracılığıyla kiralanan bu konutlarda 80 metrekare 2+1 daireler 1000 TL gibi makul bir aidat ile kullanıcılara sunuluyor. Kalkınma Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje, ev satın alamayacak ya da çekilişte adı çıkmayan bireylere yeni bir kolaylık sağladı. GYODER’in yönettiği proje kapsamında 600 TL’den başlayan kiralık daire olanakları bulunuyor.
Tuzla TOKİ satılık daire fiyat aralığı, piyasanın dörtte biri değerinde bir grafiğe sahip. Kira ödemekte zorlananlar için çok rahat bir ödeme sağlayan proje, yeni bina yönetmelikleri gereğince kaliteli bir yaşam alanı vadediyor. Bu binalarda güvenlik, konfor ve enerji tasarrufu gibi pek çok hayatî konuda üst düzey bir ivme yakalanmış durumda.
TOKİ istanbul kura çekimleri ne zaman belli olacak? Tuzla satılık ve kiralık daireler , çekiliş tarihleri ve sonuçları gibi bilgiler için kurumun resmî web sayfasından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi  http://tuzlaemlakci.com 'u ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme